انواع تراورتن برای نمای ساختمان

انواع تراورتن برای نمای ساختمان

یکی از سنگ هایی که این روز ها مورد توجه مهندسان ، ساختمان سازان و آرشیتکت ها قرار گرفته سنگ تراورتن می باشد. این نوع سنگ توانسته تا جایگاه خود را در بین مصالح ساختمانی مورد استفاده برای نما به خوبی باز کند.

ولی یک نکته که اکثرا در انتخاب سنگ برای افراد چالش بر انگیز بوده، تنوع بالای سنگ های تراورتن برای نمای ساختمان است، از طرفی زمانی که شما قصد خرید و انتخاب سنگ تراورتن برای نمای ساختمان خود را دارید باید به یاد داشته باشید که نباید به ظاهر سنگ اهمیت بدهید . به عنوان مثال مواردی چون تاثیر شرایط آب و هوایی بر روی سنگ را مد نظر قرار دهید. دراین صورت شما می توانید زیبایی و کارایی و دوام را به صورت همزمان داشته باشید.

چرا سنگ تراورتن برای نمای ساختمان پر استفاده است؟

موارد و نکات زیادی هستند که دست به دست داده اند تا سنگ تراورتن را تبدیل به یکی از پر استفاده ترین سنگ های ساختمانی کرده اند که توجه شما را به این موارد جلب می کنیم:

  • رنگ بندی منحصر به فرد با تنوع بالا
  • مقاومت نسبتا بالا در برابر سرما و نفوظ آب
  • قیمت پایین تر نسبت به سایر سنگ ها مانند گرانیت
  • جذابیت و زیبایی برای استفاده در نمای ساختمان
  • ایجاد فضایی گرم و صمیمی برای ساختمان شما.

انواع سنگ تراورتن

سنگ تراورتن آبگرم

رنگ این نوع از سنگ تراورتن بین زیتونی مایل به کرم و کرم روشن قابل تغییر می باشد. این سنگ به دو صورت “موج دار و بی موج” در اختیار استفاده کنندگان قرار می گیرد که هر دو نمونه این سنگ طرفداران زیادی دارد.

سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد دارای طیف رنگ بالایی می باشد به طوری که شما می توانید از شکلاتی تیره تا سنگ تراورتن کرم روشن را در بین سنگ ها ببینید. از آنجایی که موج های موجود در این سنگ ها از جلوه جذاب و منظمی برخوردار نیستند، این سنگ ها را به صورت بدون موج برش می دهند تا بتوانید جلوه بهتری در نمای ساختمان خود داشته باشید.

درمورد تراورتن حاجی آباد بیشتر بدانید
فروش تراورتن حاجی آباد
سنگ تراورتن عباس آباد

تراورتن عباس آباد دارای رنگ سفید و روشن است و علاوه بر آن تنوع بالایی نیز دارد. برش کاری این سنگ ها نیز مانند سنگ تراورتن آبگرم به دو صورت موج دار و بی موج انجام می شود و هر کدام از این موارد طرفداران خاص خود را دارد.

درمورد تراورتن عباس آباد بیشتر بدانید.
سنگ تراورتن لیمویی

بیشترین کاربرد این نوع سنگ تراورتن برای حاشیه بندی نمای ساختمان می باشد و این سنگ به صورت زرد در بازار سنگ موجود است و می توانید آن را تهیه و استفاده کنید.

سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب در سه رنگ کرم، قهوه ای و مشکی استخراج، برشکاری و در بازار عرضه می شود همچنین این سنگ یکی از پرکاربرد ترین سنگ ها برای نمای ساختمان است. از آنجایی که این سنگ دارای ظاهری جذاب و نقش و نگاری زیباست اغلب آنرا به صورت موج دار در دسترس استفاده کنندگان قرار می دهند.

سنگ تراورتن شکلاتی

سنگ تراورتن شکلاتی دارای نمونه های مختلفی می باشد که از جمله معروف ترین آنها عبارتند از سنگ تراورتن شکلاتی آقامحمدی و شکلاتی یزد. تراورتن شکلاتی آقا محمدی معمولا به صورت بی موج و سنگ تراورتن شکلاتی یزد به صورت موج دار برش داده ودر بازار عرضه می شود و رنگ هر دو این سنگ ها بسیار تیره است.

سنگ تراورتن شکلاتی
سنگ تراورتن آتشکوه

تراورتن آتشکوه جزء با کیفیت ترین و البته گران قیمت ترین نمونه های سنگ تراورتن می باشد. این سنگ را به دو صورت موج دار و بی موج برش می دهند که نمونه برش خورد بی موج پر طرفدارتر می باشد.
در خاطر داشته باشید یکی از مهم ترین مواردی که به شما کمک می کند تا انتخاب سنگ بهتری داشته باشید، کسب آگاهی در مورد سنگ های مختلف می باشد.

*پایان مطلب*

بازگشت به قسمت مقالات

 


لینک های مرتبط:

کاربرد سنگ تراورتن   مزایای سنگ تراورتن

درمورد تراروتن شکلاتی بدانید    تراورتن سفید حاجی آباد


راه های تماس برای خرید ومشاوره

آدرس :اصفهان ، شهرک صنعتی محمود آباد
تلفن:۰۹۱۳۳۶۹۴۱۵۵
۰۳۱۳۳۸۰۱۹۵۴
ایمیل:info@tofighstone.ir
sang.tofigh@gmail.com

 

کلمات کلیدی:

تراورنن تراورتن عباس آباد فروش تراورتن عباس آباد تراورتن سیلور تراورتن شکلاتی تراورتن بی موج قیمت تراورتن عباس آباد ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد تراورتن سفید تراورتن دنده گاوی تراورتن موج کبریتی خرید سنگ تراورتن عباس آباد تراورتن عباس آباد کرم تراورتن سنگ تراورتن قیمت تراورتن عباس آباد ویژگی های سنگ تراورتن فروش تراورتن،تراورتن حاجی آباد فروش تراورتن حاجی آباد سنگ تراورتن حاجی آباد معدن سنگ تراورتن حاجی آباد قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد خرید سنگ تراورتن حاجی آباد کاربرد تراورتن حاجی آباد عوامل قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد مزایای سنگ تراورتن حاجی آباد حراج سنگ تراروتن تراورتن شکلاتی کاربرد سنگ تراورتن مزایای سنگ تراورتن تراورتن دره بخاری معادن تراورتن دره بخاری کاربرد تراورتن دره بخاری حراج تراورتن دره بخاری فروش تراورتن دره بخاری خرید وفروش تراورتن دره بخاری فروش دره بخاری قیمت تراورتن دره بخاری