سنگ تراورتن آبگرم

سنگ تراورتن آبگرم از دسته سنگ های کرم با هاله های سفید یا روشن می باشد. سنگ تراورتن آبگرم برای استفاده در نمای کلاسیک بسیار مناسب است.  معادن سنگ تراورتن آبگرم زیبا و اصیل در استان مرکزی و در شهر محلات واقع است. سنگ تراورتن آبگرم به دلیل سردسیری و آب وهوای خود دارای سنگ های بسیار محکم وبا کیفیتی است. از جمله این سنگ ها همین تراورتن آبگرم است. سنگ تراورتن آبگرم از نظر ساب پذیری در درجه ی بالایی نیست ولی چون شفافیت بسیار بالایی دارد از این لحاظ می توان سنگ تراورتن آبگرم را راضی کننده ی مشتری دانست. سورت های مختلف سنگ تراورتن آبگرم به طور معمول در قیمت های مناسبی وجود دارد و  مدل های شکلاتی سنگ تراورتن آبگرم به نسبت مدل های کرم قیمت و جلوه ی بیشتری دارد. سنگ تراورتن آبگرم در نمونه های دانه سیاه و ابروباد نیز موجود است.

سنگ تراورتن آبگرم یکی از انواع سنگ تراورتن است که در سالهای اخیر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. معادن سنگ تراورتن آبگرم به سنگ های خوب آن دست پیدا کرده اند و برخی از سورت های سنگ آبگرم جتی از نمونه های مشابه حاجی آباد خود نیز بهتر است. معدن سنگ تراورتن آبگرم در محلات واقع شده است و معروف ترین سینه کار آن معدن سالاری می باشد. کوپ های سنگ تراورتن آبگرم قیمت نسبتا مناسبی دارند و به علت اینکه بیشتر در خود محلات و اصفهان بریده می شوند نیاز به پرداخت کرایه بالا ندارند.

سنگ تراورتن آبگرم در درجه های ضعیف خود به رنگ کرم زیتونی متمایل می شود و این سنگ بیشتر در نماهای پشت که در دید نیستند به کار می رود. برخی از سورت های سنگ تراورتن آبگرم نیز بسیار روشن و مایل به سفید هستند اما در درون آنها دانه های ریز سیاه وجود دارند. سورت های بسیار ضعیف سنگ تراورتن آبگرم در داخل خود طرح های قرمز را نیز دارا می باشند.

سورت های ضعیف سنگ تراورتن آبگرم سوراخ های نسبتا بزرگی در خود دارند که برای پوشاندن آنها رزین زیادی مصرف خواهد شد اما در سورت های ممتاز و متوسط سنگ تراورتن آبگرم سوراخ های ریز نظیر وجود دارد که با سنگ حاجی آباد مشابه است. سنگ تراورتن آبگرم ممتاز برای استفاده در نمای اصلی ساختمان یکی از بهترین گزینه ها می باشد. به علت رنگ کرم این سنگ استفاده از آن برای ساخت نمای رومی بسیار مناسب است. ناخالصی در این سنگ کمتر مشاهده می شود که به یکدست شدن نمای ساختمان کمک خواهد کرد.