سنگ تراونیکس

سنگ تراونیکس کارمانیا موج دار و بی موج یکی از محصولات انبار سنگ ماهان سنگ کارمانیا میباشد که در نمایندگی اصفهان واقع در بزرگراه آزادگان ، شهرک صنعتی محمود آباد ، خیابان ۲۰ ، سومین انبار سمت چپ عرضه میشود .

 

بیشتر بدانید:

سنگ تراونیکس

سنگ تراونیکس از جمله سنگهای آهکی می باشد و جز سنگهای رسوبی نسبتا دگرگون شده است یعنی مخلوطی از سنگ تراورتن و مرمر می باشد.

سنگ تراونیکس در رنگهای مختلف : تراونیکس زرد , تراونیکس قرمز , تراونیکس سفید و تراونیکس شکلاتی است. این سنگ یک سنگ آهکی سیمانی شده متخلخل و حاصل عملکرد چشمه های معدنی و دارای منشا شیمیایی و گاهی بیوشیمیایی می باشد.

دربازار فروش و تجارت و حرفه معدنکاری به دو گروه سنگ تراورتن و سنگ مرمر ( آراگونیت ، اونیکس یا تراونیکس کربناته ) معروف است.

سنگ تراونیکس هر دو نوع سنگ استخراجی از معادن از نظر رنگ متنوع و به رنگ های سبز روشن وتیره دودی و خاکستری روشن و تیره سفید و سفید خاکی قرمز روشن و تیره لیمویی کم رنگ و پررنگ چوبی قهوه ای، شکلاتی ،گردویی ،الوان نواری، الوان و بژدرهم دیده می شود.

این رنگ ها می تواند مواج یا بدون موج ، ساده و نقش دار و دارای تناوب باشد. این سنگ با توجه به مطالعات پتروگرافی بافت سنگ تراونیکس بطور کامل ازکانیهای کربناته تشکیل شده وکانیهای اصلی این سنگ شامل کلسیت ، آراگونیت وکربنات آهن می باشد.

لیست محصولات سنگ تراونیکس، سنگ تراونیکس کرمان ، تراونیکس رنگین کمان و .. می باشد.