کفشک های محافظ سنگهای تزیینی حجیم ، کاربردی در نمای ساختمان ها توسط یک محقق ایرانی طراحی شد.

سنگهای تزئینی

سنگهای تزئینی

حمید ابراهیمی – فارغ التحصیل رشته پلیمر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ایده پرداز کفشک های محافظ سنگ های حجیم گفت: با توجه به حجم بالای استخراج سنگ­های حجیم زینتی که سالانه به بیش از ۱۰ میلیون تن در ایران می رسند، به فکر تولید کفشک هایی افتادیم تا کمترین آسیب به این سنگ های گران قیمت به هنگام حمل و نقل وارد شود.

وی با اشاره به اینکه این کفشک ها می­ تواند بازار پنهانی را در این شاخه از صنعت زنده کند، خاطر نشان کرد: این کفشک ها از جنس لاستیک است و می توان از مواد بازیافتی برای تهیه آنها استفاده کرد که در نهایت به صورت کفشک محافظ در می آیند.

وی اظهار داشت: کفشک های محافظ مابین صفحات سنگهای تزئینی قرار می گیرند که می تواند در بدترین شرایط، سالانه رقمی معادل دومیلیارد و پانصد میلیون تومان سود­دهی داشته باشد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه با تولید این کفشک ها از محبوبیت سنگ های تزیینی کاسته نمی شود، اظهار داشت: محافظت از سطح صاف و براق سنگ های تزیینی حجیم، از محل تولید به محل مصرف، کار آسانی نیست و معمولاً سطح این سنگ‌ها در حین باربری و حمل‌ونقل دچار خراش می‌شود که در نهایت با قرارگیری در نمای ساختمان، درخشندگی و براقیت لازم را ندارند، همچنین وجود این خراش‌ها به مرور، سبب جمع شدن گرد و غبار می شود که از زیبایی سنگ هادر نمای ساختمان می کاهد.

وی عنوان کرد: استفاده از این کفشک های لاستیکی در درجه‌ی اول، امکان ایجادخراش روی سنگ را به شدت کاهش داده و از ضربه خوردن و شکستگی این نوع سنگ ها جلوگیری به عمل می آید.

وی تاکید داشت: استفاده از این کفشک ها دراهمیت بسته‌بندی و صادرات سنگ‌های تزیینی حجیم می تواند موثر باشد، همچنین این کفشک ها می تواند از شکسته شدن محصول در حمل‌ونقل جلوگیری کرده و در بازار رقابتی قیمت محصول تولیدی نیز افزایش می یابد.


لینک های مفید: | “اصفهان وب”خرید دامین و هاست در اصفهان isfahanweb.com | سایت جستجوی دامنه و سایتisfahanweb.ir | “آسئو”هزینه سئو در اصفهان aseo.ir | هزینه طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت پوشش|


جهت آشنایی با طراحی سایت و سئو از بخش مقالات سایت اطلاعات مفید و خواندنی را مطالعه فرمایید از جمله: سایت و کاربرد سئو , وب سایت یا پورتال , هزینه طراحی سایت , دامین یا دامنه , هاست لینوکس یا ویندوز , سئو چیست , خدمات بهینه سازی , خواسته های مالک سایت , مراحل طراحی سایت و دهها مقاله مفید