توافق مهم ایران و ایتالیا برای افزایش سهم صادرات سنگ ایران
رشد ۳۰ درصديصادرات سنگ ایران سنگ هاي ساختماني و تزييني ايران را در سال آينده پيش بيني مي کنيم.
ابوالقاسم شفيعي؛ رييس انجمن سنگ ايران در گفتگو با خبرنگار معدن۲۴با بيان اين مطلب گفت:انجمن سنگ ايران تفاهم نامه مشترکي با انجمن سنگ ايتاليا امضا کردند و طبق اين تفاهم نامه انستيتوي سنگ ايران و ايتاليا در شهر ري تاسيس خواهد شد.
وي در ادامه افزود: سازمان فني حرفه اي در تاسيس انستيتوي هاي صادرات سنگ ایرانو ايتاليا همکاري لازم را خواهد داشت و در بخش کيفيت و فناوري آموزش هاي تئوري و عملي به متقاضيان ارايه خواهد شد.
شفيعي خاطر نشان کرد: آموزش بازاريابي سنگ ايراني و آموزش فن تجارت يکي ديگر از بندهاي تفاهم نامه اخير است که توسط ايتاليايي ها انجام مي شود.
ريييس انجمن صادرات سنگ ایران تصريح کرد: براساس اين تفاهم نامه ايتاليايي ها در نمايشگاه هاي صادرات سنگ ایران اين کشور امکانات بازرگاني از قبيل غرفه هاي نمايشگاهي را در اختيار صادرکنندگان سنگ ايراني قرار خواهند داد.
وي با اشاره به از دست دادن بازار صادرات سنگ ایران در سال هاي اخير گفت: انجمن سنگ ايتاليا کمک خواهد کرد بازار سنگ ايران مجدد رونق بگيرد چراکه ۵۴۰ کارخانه سنگبري ايراني مجهز به ماشين آلات و تکنولوژي ايتاليايي است و متاسفانه در اين سال ها نتوانستيم سهم بالايي از بازار صادرات سنگ هاي ساختماني و تزييني داشته باشيم.
شفيعي در ادامه متذکر شد: شعبه ۲ انستيتوي سنگ ايران و ايتاليا در اصفهان ، شعبه ۳ در محلات و به زودي شعبه هاي ديگر آن در استان فارس افتتاح خواهد شد.
رييس انجمن سنگ ايران در پاسخ به اين سوال خبرنگار معدن ۲۴ که آيا ايران قادر خواهد بود بازار صادرات از دست رفته خود را مجدد احيا کند گفت: قطعا به زودي اين اتفاق خواهد افتاد و با گشايش اعتبارات اسنادي قادر خواهيم بود سنگ ايراني را به بازارهاي اروپا، حوزه خليج فارس و آمريکاي لاتين صادرات سنگ ایران کنيم.


مرجع سنگ ایران|تولید کننده سنگ ساختمانی تراورتن,گرانیت,مرمریت,اُنیکس,لایم استون